Laserová fotorejuvenizácia

Fotorejuvenizácia (fotoomladenie) laserom v salóne Laurentis

 

Tam, kde kozmetické ošetrenia, séra a krémy naplnia svoje možnosti na omladenie zrelej pleti, prichádza na rad moderná medicína so svojimi najnovšími technológiami.

K nim patrí aj laser Candela GentleLase (svetová technologická špička vo výrobe laserov), ktorý okrem odstraňovania nežiadúceho ochlpenia, rieši aj fotoomladenie pleti, t.j. fotorejuvenizáciu. Je skvelou alternatívou k chirurgickým zákrokom omladenia pleti.

Hlavnou výhodou omladenia pleti laserom je, že zákrok sa vykonáva bez anestézy, pre klienta je pohodlný, rýchly, a vďaka patentovanému dynamickému chladeniu pokožky takmer bezbolestný.

 

Priebeh fotoomladenia laserom:  

Kúra laserového omladenia sa skladá minimálne zo 4 zákrokov. (V ideálnom prípade 5-6 zákrokov). Každý zákrok trvá 20 až 30 minút , v závislosti od ošetrovenej lokality. V priebehu zákroku chránia oči klienta špeciálne okuliare. Pred ošetrením prebieha vstupný pohovor, počas ktorého lekárka určí typ pleti, prítomnosť indikácií a kontraindikácií, a vysvetlí Vam princíp zákroku.

Následne dôkladne odlíči a vyčistí Vašu pleť a krok za krokom ošetrí pokožku laserom. Počas ošetrenia je cítiť len jemné štipkanie..

 

Interval medzi zákrokmi by mal byť 3-4 týždne. Zlepšenie pokožky uvidíte už za jeden - dva týždne po prvom sedení, maximálne výsledky sa objavia v priebehu šiestich mesiacov po ukončení kúry. Pre konsolidáciu výsledkov sa odporúča vykonávať udržiavaciu kúru raz za rok.

 

Laserové omladenie, princíp metódy

Základom laserového omladenia je princíp selektívnej fototermolýzy - schopnosť niektorých látok ( ako napr. pigment melanín a kolagénové vlákna ) absorbovať svetlo určitej vlnovej dĺžky a meniť ho na tepelnú energiu. Vekom sa v koži hromadí veľké množstvo starého, "poškodeného" kolagénu. Tepelná energia laseru ho dokáže rozpustiť, a tak uvoľniť priestor pre syntézu nového kolagénu prostredníctvom aktivácie fibroblastov.

Pôsobením laseru na melanín dochádza k blednutiu a prípadne aj vymiznutiu niektorých pigmentovaných škvŕn a zároveň odstráneniu nežiaduceho ochlpenia. Vďaka týmto procesom sa vyhladia jemné vrásky, pokožka sa stáva pružnou, pevnou,farebne sa zjednotí, zmiznú rozšírené póry.

 

Po ošetrení

Nepríjemné pocity po zákroku sú minimálne. Bezprostredne po ošetrení pokožka je červeno - ružová , teplá na dotyk. Normálna farba pokožky sa vrátil do dvoch až troch hodín po zákroku. V zriedkavých prípadoch v priebehu niekoľkých dni po zákroku môže byť mierny opuch pokožky. Pri pigmentových škvrnách sa pokožka v priebehu 1 – 2 dni mierne  olupuje. Vzhľadom k tomu, že pôsobenie lasera zvyšuje citlivosť pokožky na UV- žiarenie, v priebehu celej kúry laserového omladenia je nutné používať ochranné krémy (SPF faktor najmenej 30).

Laserové omladenie vykonané v salóne Laurentis nevyžaduje rekonvalescenčnú dobu: po zákroku sa klient vráti do svojej každodennej činnosti.

Fotorejuvenizácia je v salóne Laurentis k dispozícii nielen pre ženy. Takisto pánom vieme pomôcť riešiť problémy súvisiace s fotopoškodením a starnutím pokožky. 

 

Výhody laserového omladenia:

  

V akých prípadoch je vhodné absolvovať fotorejuvenizáciu

 

Kontraindikácie fotorejuvenizácie:

 

Laserové omladenie je možné kombinovať s aj inými metódami s podmienkou dodržania určitých časových intervaloch, ako napríklad:

  1. plastická operácia v danej oblasti (6 mes.)
  2. užívanie retinoidov (3-6 mes.)
  3. botox, kyselina hyaluronová / iné implantáty (min. 4 týž.)
  4. dermabrázia (3 mes.)
  5. chemické peelingy (povrchové – 2 týž., stredne hlboké – 4 týž., hlboké – 3 mes.)