Esencia duše - Blog. článok

 

Žijeme v dobe neustálych zmien. Niektorým sa prispôsobujeme ľahšie, iným ťažšie. Život sa akosi zrýchlil. Stretávame priateľov a známych a na otázku „Ako sa máš?“ odpovedáme „Rýchlo“. V tom každodennom zhone zabúdame na blízkych aj na seba. Nemáme čas na to, aby sme boli s priateľmi, na to, čo nás baví a teší, na chvíľku relaxácie, ani na seba. Musíme žiť. A tak namiesto žitia len prežívame.

Občas si nájdeme čas na cvičenie a návštevu wellness centra, staráme sa o telo. Ale čo naša duša? Doprajeme jej aspoň chvíľu oddychu? Riešime to, čo nás teší a trápi? Alebo sa iba presviedčame, že inak to teraz nejde? Veď príde obdobie, kedy budeme mať viac času...

Aj my sme tak žili, pre prácu a povinnosti sme zabúdali na podstatu života. Boli sme nespokojné, trápilo nás, že vzťahy s najbližšími aj menej blízkymi chladnú. Najskôr sme sa prestali venovať svojim záľubám, potom priateľom a občas sme zanedbávali aj partnera a deti. A celkom potlačili svoje túžby a sny. A stratili sme samé seba.

Dokázali sme sa zastaviť, porozmýšľať nad tým, ako žijeme, spomenúť si na svoje dávne sny.Odvážili sme sa nazrieť do našich duší. Videli sme a pochopili veľa. Že život nie je iba o povinnostiach, o práci, naháňaní sa a sledovaní hodinovej ručičky. Že život je aj o radosti, túžbach a ich napĺňaní, o pokoji, o pohode s blízkymi a hlavne o harmónii. Cítili sme potrebu zmeniť svoje životy, tak sme sa odvážili vykročiť na cestu, na konci ktorej sme objavili samé seba. Ženy, ktoré sú vo svojej podstate skutočnými ženami so všetkým, čo k nim patrí. So srdcom plným lásky a nehy, ktorú vysielame do okolia. A ktorú už vieme aj prijímať.

Študovali sme, absolvovali rôzne semináre, mali sme svojich koučov a sedenia s terapeutmi. A pochopili sme princípy. Sú také jednoduché. Iba my ľudia si robíme život zložitým, snažíme sa racionálne zdôvodniť všetko, s čím sa stretneme a presviedčame sa, že je všetko inak, ako v skutočnosti je. Život je proces, aj naša cesta k samej sebe je procesom, ktorý nikdy nekončí.

Aj Váš život je proces. Radi by sme Vás na vašej ceste k sebe a k Vašej podstate, na výlete do Vášho vnútorného sveta, sprevádzali. Aby sme vám pomohli zastaviť sa, nájsť samu seba, pochopiť, prečo sa Vám dejú rôzne situácie. Prečo sa ocitáte v rovnako neuspokojivých vzťahoch, nedarí sa Vám v práci, prečo tesne pred cieľom narazíte na prekážku, ktorú nezdoláte. Prečo ste potlačili svoje túžby a sny a presvedčili sa, že to inak nejde. Možno už dlho stojíte pred dverami, za ktorými čakajú splnené túžby, ale nedarí sa Vám ich otvoriť. S nami to dokážete, dáme vám kľúč. Pomôžeme Vám pochopiť. A nielen pochopiť, ale aj napraviť to, čo nefunguje a nahradiť to tým, čo fungovať bude. Ak budete chcieť.

Pripravili sme pre Vás Wellness duše. Vašej duše. Duša je pre nás synonymom vnútorného sveta, prepojenia vedomia a podvedomia, psychiky, emócií, prežitých skúseností. Na stretnutiach s nami sa dozviete, ako spolupracujú mozog a emócie, naučíme Vás, ako prepojiť Vaše mozgové hemisféry, budeme robiť výlety do podvedomia. Ale aj riešiť Vaše sny – sú výpravou do nevedomia. Čakajú vás dobrodružné cesty tam, kam sa človek sám neodváži a sám to ani nedokáže. Možno v sebe a o sebe objavíte to, čo ste ani netušili. A čo Vám to dáva a zároveň berie.

Nesľubujeme Vám zázraky, nesľubujeme, že po stretnutí s nami sa Vám život zmení zo dňa na deň. Ani nevyriešime za Vás Vaše starosti. Rešpektujeme každého z vás, Vaše nastavenie, Vašu pripravenosť. Na stretnutiach s nami nebudete cítiť tlak, budeme Vašimi sprievodcami tak, aby Vám bolo s nami dobre. S nami sa budete cítiť príjemne. Pretože je to iba o Vás.