Pýtajte sa

09.11.2012 13:55 Epilácia

Chcem sa spýtať, či mi po jednom zákroku zmizne ochlpenie, ďakujem.

Pri jednom zákroku odstránime chĺpky, ktoré sú práve v aktívnej rastovej fáze, tieto laser dokáže spoľahlivo zlikvidovať. Je to cca. 20% z celkového množstva práve prítomných chĺpkov. Približne 6-8 týždňov trvá, kým chlpy opäť dorastú, a to je čas, keď klientka prichádza na druhý zákrok. V epilovaní pokračujeme, až kým neodstránime 90-98% ochlpenia, t.j. v priemere 5-6 zákrokov na jednej lokalite. Ak by ste teda chceli absolvovať len jeden zákrok, poskytne Vám to komfort hladkej pokožky približne na obdobie 2 - 3 mesiacov, trvalý efekt však dosahujeme len opakovanými zákrokmi. Radi Vám odporučíme vhodný počet opakovaní pri osobnej konzultácii.

09.01.2013 18:25 Kozmetika

Dobry den. Po akne mi ostal na čele velky tmavy flak. Rada by som vedela ci sa to da odstrtanit. Je osetrenie vhodne ked som sa bola dva krat opalovat v solariu?

Dobrý deň Lucia,

naozaj efektívne pôsobia na pigmentové škvrny len chemické pílingy v silnej koncentrácii alebo laser.
Dôležitá je aj odpoveď na to, aký má skutočný pôvod Vaša spigmentovaná pokožka - nevystavovali ste sa opaľovaniu v soláriu v čase, keď ste napr. užívala antikoncepciu? Nemáte zníženú funkciu štítnej žľazy? Pigmentové škvrny môžu signalizovať aj problém s pečeňou.
Na vhodnosť ošetrenia po návšteve solária sa opýtajte priamo v zariadní, kde chcete procedúru absolvovať, dôležitý je časový odstup od opaľovania. Všeobecne je známe, že takéto procedúry je potrebné absolvovať v zime, kedy je intenzita slnečného žiarenia nižšia.
V salóne Laurentis v súčasnosti nemáme procedúry na odstránenie pigmentových škvŕn.

14.01.2013 17:53 Epilácia

Dobrý deň. Aká je pravdepodobnosť, že epilácia Vašim laserom bude účinná a "trvalá" resp. je tento druh epilácie 100% zdravotne nezávadný? Za odpoveď ďakujem!

Dobrý deň,

Laserová epilácia vykonávaná systémom Candela GentleLase funguje na princípe tzv. selektívnej fototermolýzy. Znamená to, že laserový lúč vnikne do korienka chlpu, kde dochádza k deštrukcii vlasových cibuliek. Z takéhoto korienka (folikulu) už nový chlp nevyrastie. K dosiahnutiu 90-98% redukcie ochlpenia je potrebných minimálne 4-6 ošetrení, je to veľmi individuálne. Radi Vám odporučíme vhodný počet opakovaní pri osobnej konzultácii.Doposiaľ nie sú známe žiadne nežiaduce účinky laserovej epilácie.

25.02.2013 09:15 Kozmetika

Mala by som záujem o laserovú epiláciu v oblasti bikín.
Kroky PRED zákrokom som si prečítala na vašej stránke, ale chcela by som sa uistiť či je potrebne tie tri týždne vylúčiť aj solárium, kedže ide len o bikiny?

Oblasť, ktorú budeme epilovať, nemôžete vystavovať žiadnej forme slnečného - solárneho žiarenia, je potrebné ju prekryť - napr. použiť širšie nohavičky.
Zbytok tela si opaľovať bez problémov môžete.
Tešíme sa na Vašu návštevu.

04.03.2013 10:43 Epilácia

Dobrý deň, chcela by som vedieť či nie je nebezpečné miešať 2 druhy rôznych značiek laserov... a potom ma ešte zaujíma, či musím absolvovať sedenia vždy hneď, ako dorastú chĺpky, teda 4-6 týždňov alebo tam môže byť aj dlhšia prestávka, myslím tým letné obdobie, kedy budem vystavená slnku niekoľko mesiacov. Ďakujem.

Dobrý deň, čo sa týka lekárskych laserov 4.triedy - rozlišujeme alexandritové a diódové, v minulosti sme sa stretávali ešte s lasermi erbiovými.
Ich účinky pri dodržiavaní odstupov ošetrení "nezmiešate", nemusíte sa obávať.
Treba si dať len pozor na tzv. IPL - nie su to lasery primárne určené na permanentné riešenie nadmerného ochlpenia.

Dodržiavanie odstupov ošetrení nám pomáha dosiahnuť maximálny výsledok v minimálnom časovom rozmedzí. Optimálne je absolvovať aspoň 3-4 ošetrenia v presnom, ošetrujúcim personálom určenom rozostupe, následne si potrebné ošetrenia absolvovať v ďalšej sezóne, s odstupom aspoň jeden a pol mesiaca po poslednom opaľovaní.

13.03.2013 08:44 Epilácia

Dobrý deň, aký je prosím Vás rozdiel medzi epiláciou laserom a IPL? Ďakujem.

Oba spôsoby sú založené na zahriatí korienku chĺpku. Korienky sa vďaka pohlcovaniu svetla z prístrojov ohrejú do kritickej teploty, pri ktorej sa poškodia. Pri dostatočnej výške teploty nastane trvalé poškodenie korienku, z ktorého už chĺpok nerastie. Ak je však teplota nedostatočná, efekt trvalej epilácie trvá iba niekoľko týždňov.
Intenzívne pulzné svetlo (IPL) obsahuje viacero farieb svetla a nemá na rozdiel od laseru presne cielenú vlnovú dĺžku. Pôsobí širokospektrálne a preto nemôže zasiahnuť presne korienok chĺpku. Ošetrenie tak má iba krátkodobý účinok.
Laserový lúč vnikne do korienku chĺpku, kde dochádza k deštrukcii vlasových cibuliek. Na rozdiel od IPL, pri laserovej epilácii je potrebných na dosiahnutie 90-98% redukcie ochlpenia len 4-6 ošetrení.
Trvalý efekt laserovej epilácie zaručí skúsený personál a výkonný laserový prístroj, v našom salóne navyše vybavený dynamickým systémom chladenia (DCD), ktoré výrazne znižuje bolestivosť ošetrenia.